Co warto wiedzieć o małej architekturze?
Bardzo często o ogólnym odbiorze czegoś np. filmu decydują małe niuanse. Podobnie jest jeżeli chodzi o wygląd np. ogrodu, lub budynku. Dlatego właśnie cenię sobie małą architekturę. Jak można zauważyć dzięki firmie ( link ) pełni ona dwa główne zadania:
 

  • Jest funkcjonalna jak np. meble ogrodowe, albo huśtawki.

  • Jest ozdobna jak np. rzeźby do ogrodu.

     

Mała architektura oczywiście często łączy dwa te aspekty i można znaleźć pięknie wyglądające meble ogrodowe, które są zarówno wspaniałą ozdobą jak i spełniają bardzo ważne funkcje.


Mała architektura oczywiście często łączy dwa te aspekty.7321126091(1)


Wiele osób zachwyca się jakimś obiektem małej architektury i chciałoby mieć go na swoim podwórku. Tymczasem w kontekście tej dziedziny warto pamiętać, że najczęściej o tym jak zostanie odebrana mała architektura nie świadczy obiekt sam w sobie, lecz jego otoczenie. Czyli ten sam przedmiot będzie wyglądał w jednym otoczeniu zachwycająco, natomiast w drugim bardzo przeciętnie.


7321126091(7)


Dlatego według mnie pewnym wyzwaniem jest odpowiednie zarządzanie małą architekturą. Oczywiście jest to możliwe, jednak wymaga niezwykłego poczucia stylu, żeby wybrać zarówno obiekt, który jest ładny sam w sobie jak i dopasować go do całego ogrodu. Warto też, żeby prezentował się on atrakcyjnie o każdej porze roku. To trudne zadanie, jednak dobrze wykonane daje świetne efekty.