Dlaczego wolimy budować się na wsiach?
Dane statystyczne wyraźnie pokazują, że Polacy najchętniej pod miejsce budowy swojego domu wybierają wieś. Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka. Specjalista z firmy www.e-domy.pl/projekty-domow.html podkreśla, że jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy jest po prostu cena. Jeżeli spojrzysz na projekty domów z kosztorysem, to zauważysz tam duże kwoty.

Bardzo często na wsiach ceny tak zwanej „robocizny” są niższe niż w miastach. A i cena Ziemi często jest o wiele mniejsza. Zwłaszcza jeżeli porównamy koszt realizacji projektu domu z kosztorysem, w dużym mieście i na wsi.

Nie ma tutaj nawet znaczenia czy będzie to duża wieś, czy mała. Często nawet w małym miasteczku koszt realizacji projektu domu z kosztorysem, jest o wiele mniejszy i od przykładowego kosztorysu, który podaje firma można spokojnie odjąć kilka procent.

 

Wieś ma wiele zalet
 

Wiele osób wybiera wieś właśnie ze względu na tańsze koszty realizacji projektów domów z kosztorysem, jednocześnie trzeba pamiętać, że wybudowanie domu na wsi ma też więcej zalet:

 

  • Można odpocząć od zgiełku miasta – wiele osób, zwłaszcza po latach życia w mieście ma dosyć życia w ciągłym pośpiechu

  • Czystsze powietrze – powietrze na wsiach jest wyraźnie czystsze. Różnica jest odczuwalna nawet w porównaniu z miastami o średniej wielkości. Natomiast jeżeli ktoś przeprowadza się ze stolicy, to nawet nie ma porównania

  • Ładniejsze otoczenie – to kwestia gustu, jednak wiele osób chce zrealizować projekt domu z kosztorysem właśnie na wsi, ponieważ tutaj bardziej podoba im się otoczenie

     

A te wszystkie korzyści odczujemy wydając mniej pieniędzy na budowę swojego domu. Być może o decyzji gdzie wybudować dom kluczową rolę odgrywają fundusze. Jednak osobiście uważam, że z wybudowania domu na wsi płynie o wiele więcej korzyści niż tylko oszczędności.