Europejskie standardy życia społecznego

europe-63347_640Jeśli chodzi o życie obywateli Europy nie można powiedzieć, ze standardy są takie same, niestety. W wielu państwach standard życia jest w dalszym ciągu dość niski, jeśli wziąć pod uwagę konkretne zestawienie i wyłonienie tych najlepszych.

Różnice mogą być kolosalne, jeśli chodzi o zarobki, koszty utrzymania, opłaty, pomoc dla bezrobotnych czy np. samotnych matek. Polskę wyprzedzają takie państwa jak Niemcy, Holandia czy Wielka Brytania i to dość znacznie. W tych państwach zarobki są kilka razy większe niż w naszym kraju. W ciągu kilku lat do Wielkiej Brytanii czy Niemiec wyemigrowało tysiące Polaków, głównie ze względu na bardzo atrakcyjne zarobki, mniejsze wydatki, a przez to ogółem rzecz biorąc lepszy standard życia.

Najlepiej można zarobić w Norwegii, jednak życie tam jest droższe, biorąc pod uwagę chociażby ceny towarów. Ceny bardzo zbliżone do średniej europejskiej można zastać w Niemczech czy Austrii. Również w Wielkiej Brytanii ceny są akceptowalne i niewiele większe od średniej.
 

austrian-21876_1920