Jak ławki miejskie wpływają na odbiór miasta? 

Mieszkańcy miasta wiedzą gdzie dokładnie znajdują się ławki miejskie. Jednak dla turystów jest to zagadka. Czasem zwiedzając obce mi miasta nie wyszukiwałem tak ładnych ławek miejskich jak te dostępne tu . Zależało mi na znalezieniu jakiegokolwiek miejsca gdzie mogę usiąść. I z tym czasem jest naprawdę duży problem. W niektórych miejscowościach znalezienie miejsca gdzie można usiąść graniczy z cudem.

Zależało mi na znalezieniu jakiegokolwiek miejsca gdzie mogę usiąść. I z tym czasem jest naprawdę duży problem. W niektórych miejscowościach znalezienie miejsca gdzie można usiąść graniczy z cudem.
Większa ilość ławek miejskich pozytywnie wpływa na odbiór miasta.1126091(9)

 

Według mnie większa ilość ławek miejskich pozytywnie wpływa na odbiór miasta. Podobnie jak z koszami miejskimi. Nie muszę wypatrywać różnego rodzaju małej architektury. A dzięki temu mogę skupić się na podziwianiu widoków, różnych zabytków architektury. Tak prosta rzecz jak ławki miejskie wpływa na ogólny odbiór wizyty w mieście, co z kolei wpływa na to, czy będę chciał to miasto odwiedzić ponownie.

Nawet najpiękniejsze miasta, które są pozbawione takich rozwiązań zniechęcają mnie do kolejnych wizyt. Jestem wtedy nastawiony, że raz tam już byłem i to już mi wystarczy. Bardzo często ławki miejskie, kosze na śmieci i inne podobne elementy mają ogromny wpływ na nasz odbiór miasta i na to czy chcemy je odwiedzić ponownie. Liczą się nie tylko zabytki, albo ładne krajobrazy, lecz ogólne wrażenia z odwiedzin danej miejscowości.