Kto wymyślił lokalizację gps?
Co pewien czas pojawiają się technologie, które zmieniają wiele obszarów naszego życia. Lokalizacja gps.215512(28)Jako przykład może nam tutaj posłużyć lokalizacja gps, która wdarła się do wielu dziedzin nauki, przemysłu, bądź naszego zwykłego, codziennego życia. Zwykle jeżeli myślimy o tym systemie, to mamy na myśli samochody, a dokładniej transport drogowy. Poniekąd jest to w pewnym stopniu zasadne, gdyż tam najczęściej spotykamy urządzenia współpracujące z tym systemem. http://www.transmobil-gps.pl/system to najbliższy sprzedawca tego urządzenia.
 

Lokalizacja gps daje możliwość bardzo precyzyjnego położenia. Wojsko, dzięki wykorzystaniu dodatkowych częstotliwości, ma możliwość osiągania precyzji mierzonej nawet w centymetrach! Dlatego też wykorzystanie lokalizacji gps do kierowania pociskami do celu okazało się bardzo dobrym pomysłem. Współcześnie do grona tego typu pocisków zalicza się m.in. BGM-109 Tomahawk. Jako ciekawostkę można podać cenę tego typu pocisku, która 215512(29)wynosi około 1 mln dolarów amerykańskich.
 

Zalet lokalizacji gps w życiu codziennym jest wiele. Jedną z nich na pewno jest w jakimś stopniu zabezpieczenie się przed atakiem złodzieja. Jeżeli nawet nasz samochód zostanie skradziony mamy ogromną szansę na jego odzyskanie, ponieważ pomiar jest tak precyzyjny.
 

Jeżeli jesteś osobą, której zależy na precyzyjnym kontrolowaniu położenia twojego samochodu - nie zastanawiaj się i odwiedź ludzi, którzy zajmują się sprzedażą.