Organizacje społeczne w Europie

right-597119_640Europejska Fundacja Praw Człowieka – to organizacja, która powstała na Litwie w 2010 roku. Organizacja szeroko działa w obszarze naruszeń podstawowych praw człowieka. Każdy może liczyć na darmową pomoc, fachowe doradztwo prawne. Organizacja ponadto dba o rozpowszechnienie informacji odnośnie naruszeń praw człowieka, w związku z czym jej członkowie organizują szkolenia, ale także na bieżąco monitorują media, internet, a nawet oferty pracy, których ogłoszenia mogłyby dyskryminować część osób.


Stowarzyszenie Europa i My – to organizacja, która działa w Polsce w zakresie promowania integracji europejskiej, wolontariatu, rozwoju gospodarczego, regionalnego. Organizacja między innymi wspiera lokalne inicjatywy, realizuje różnorodne projekty społeczne, mające na celu pomoc osobom potrzebującym.

 

Stowarzyszenie OPTA – działające w Warszawie na rzecz pomocy tym, którzy znajdują się w ciężkiej sytuacji życiowej. Członkowie oferują pomoc indywidualną, grupową, organizują szkolenia, spotkania. Wziąć w nich może każdy, kto doświadczył przemocy, był jej świadkiem lub jest współuzależniony. Cel nadrzędny to zmniejszenie skali występowania patologii w naszym kraju.